Конференція з використання інформаційних технологій у виборчому процесі

27-28 березня 2017 року у Києві Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Координатором проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Венеціанською комісією, Радою Європи та Центральною виборчою комісією (ЦВК) України провели конференцію, присвячену використанню інформаційних технологій у виборчому процесі.

Цей дводенний захід зібрав понад 100 представників громадянського суспільства, ЗМІ, ІТ-компаній, органів адміністрування виборів (ОАВ) з України, Латвії, Грузії та Молдови, політичних партій, студентів та міжнародних експертів. Під час конференції обговорювалися недоліки та переваги використання різних виборчих інформаційних систем, а також питання безпеки використання тих чи інших систем встановлення результатів виборів як в глобальному контексті, так і в Україні.

Презентації та фотографії з конференції можна знайти у папці Dropbox за цим посиланням. Відеозапис конференції можна переглянути на сторінці IFES Україна у YouTube українською (день 1 та день 2) та англійською (день 1 та день 2) мовами.

За результатами обговорення, учасники підготували попередній перелік рекомендацій, серед яких є наступні:

  • Впровадження нових технологій у виборчий процес має відбуватися поступово; різкі кардинальні зміни можуть призвести до непередбачуваних наслідків;
  • ЦВК пропонується створити робочу групу для дослідження усіх можливих переваг і ризиків, пов’язаних з подальшим впровадженням нових технологій;
  • У той час, як нові технології можуть прискорити процес підрахунку результатів виборів, електронні протоколи мають супроводжуватися паперовими версіями цих документів. Це дозволить знизити ризики та загрози для безпеки і зменшить коло можливостей для шахрайства;
  • Перш ніж впроваджувати інноваційні виборчі інформаційні системи, ЦВК та іншим зацікавленим сторонам варто розглянути можливість вживання заходів, що допоможуть підвищити довіру громадськості до виборчого процесу;
  • Використанню нових інформаційних технологій на загальнодержавному рівні мають передувати пілотні проекти, які можуть включати в себе державний експеримент із застосуванням інноваційних виборчих інформаційних систем під час проміжних виборів народних депутатів України в одномандатних округах та/або під час місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, з подальшим ретельним аналізом цього досвіду.

Цей перелік рекомендацій буде розширено за результатами додаткових обговорень з учасниками; фінальні рекомендації будуть поширені у квітні 2017 року.

Ця конференція є складовою спільних зусиль IFES, спрямованих на зміцнення демократичного прогресу в Україні, які підтримуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.

Calendar

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Accessibility