Марафон залучення громадян до виборчої реформи

8-9 червня 2017 року представники громадянського суспільства, ЗМІ, політичних партій та органів державної влади разом із міжнародними та національними експертами взяли участь у Марафоні залучення громадян до виборчої реформи “ВИБОРИ: VOX CIVIUM”. Протягом двох днів учасники марафону мали змогу долучитися до різних видів діяльності, у тому числі публічних дискусій, семінарів, інтелектуальних ігор та інтерв’ю.

Захід було організовано Національним Демократичним Інститутом (НДІ), Міжнародною Фундацією Виборчих Систем (IFES) та Програмою USAID “Долучайся” у партнерстві з Центром UA, Громадським Рухом “ЧЕСНО”, Інститутом Республіка, Громадською Мережею “ОПОРА” і Центром Політичних і Правових Реформ. Цей Марафон є складовою постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.

Під час панельної дискусії з представниками політичних партій Старший радник з юридичних питань IFES Денис Ковриженко представив аналітичний документ «Пріоритетні напрями реформування законодавства з питань виборів, референдумів і політичного фінансування», розроблений IFES у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА. Згідно із цим аналізом, попри те, що реформування та гармонізація виборчих систем, які застосовуються на парламентських та місцевих виборах в Україні, залишається одним із ключових пріоритетів виборчої реформи, пасивність політиків у напрямі перегляду виборчих систем не повинна шкодити іншим пріоритетним напрямам виборчої реформи. У документі підкреслюється той факт, що наразі можливими є низка законодавчих змін, які  незалежно від політичних викликів дозволили б значно поліпшити виборчі процеси у країні без зміни виборчої системи, зокрема:

  • гармонізація виборчого законодавства;
  • обов’язкова сертифікація членів виборчих комісій;
  • запровадження своєчасних, пропорційних, ефективних та дієвих санкцій за порушення виборчого законодавства;
  • заміна членів ЦВК, термін повноважень яких сплив;
  • реалізація внутрішніх реформ в ЦВК;
  • забезпечення виборчих прав недостатньо представлених та вразливих груп (внутрішньо переміщених осіб (ВПО), внутрішні економічні мігранти, жінки, люди з інвалідністю);
  • заміна Закону “Про всеукраїнський референдум” 2012 року новим законом;
  • запровадження системи електронного декларування з метою подання фінансових звітів партій та звітів про витрати під час передвиборчих кампаній;
  • запровадження обмежень на витрати під час виборчих кампаній, у тому числі на політичну рекламу;
  • гармонізація положень законодавства про місцеві вибори у контексті політичного фінансування.

Упродовж другого дня заходу учасники працювали над розробленням месседжів для просування різних аспектів виборчої реформи, зокрема зміни виборчої системи, сприяння політичній участі жінок, ВПО, трудових мігрантів та людей з інвалідністю, а також прийняття нового Закону “Про всеукраїнський референдум”.

Ті, хто не мав можливості відвідати марафон особисто, можуть переглянути відеозапис першого дня заходу українською та англійською мовами.

IFES-OPORA Electoral Legal Reform in Ukraine v1 2017-06-15 Ukr

Завантажити

Calendar

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Accessibility