Рекомендації міжнародної конференції, присвяченої використанню інформаційних технологій у виборчому процесі

27-28 березня 2017 року у Києві Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Координатором Проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, Радою Європи, Венеціанською Комісією, а також Центральною виборчою комісією (ЦВК) України провели конференцію, присвячену використанню інформаційних технологій (IT) у виборчому процесі. Цей захід зібрав більше 100 представників громадянського суспільства, ЗМІ, IT компаній, органів адміністрування виборів України, Латвії, Грузії, Литви та Молдови, а також політичних партій, студентів та міжнародних експертів. Ця ініціатива є складовою постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку, Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.

Усі рекомендації, що були отримані від зацікавлених сторін за результатами обговорень, були зібрані у документі, що розглядає подальше впровадження інформаційних технологій у виборчому процесі в Україні. Рекомендації включають, але не обмежуються наступним:

  • вдосконалення процедури підрахунку голосів та встановлення підсумків виборів шляхом автоматизованої обробки даних із можливістю верифікації результатів голосування суб’єктами виборчого процесу;
  • уніфікація виборчої документації із виключенням з неї відомостей, що не впливають на встановлення результатів голосування;
  • зміна підходів до формування, підготовки та функціонування виборчих комісій, впровадження яких забезпечувало б професійний стабільний склад указаних комісій (наприклад, обов’язкова сертифікація кандидатур до керівного складу окружних та дільничних виборчих комісій, які пройшли навчання);
  • подальше вивчення світового досвіду впровадження новітніх технологій, які застосовуються під час голосування та підрахунку голосів виборців на виборах та референдумах усіх рівнів, з метою оцінювання можливості їх впровадження в Україні.

Учасники конференції наголосили, що впровадженню інформаційних технологій під час підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування має передувати проведення державно-правового експерименту з тестування відповідних технологій. Учасники також погодилися, що необхідним є подальше всебічне вивчення позитивних і негативних уроків такого тестування.

Незадовго до конференції, IFES, на запит від ЦВК, провели швидку оцінку наявних механізмів встановлення результатів виборів в Україні, проблем, які мають бути вирішені для забезпечення широкого визнання результатів майбутніх виборів, а також механізмів вирішення цих проблем.

IFES Ukraine Managing Election Results v1 2017-06-23 Ukr

Завантажити

IFES-CEC-CoE-OSCE IT conference Recomendations Kyiv v1 2017-06-23 Ukr

Завантажити

Calendar

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Accessibility