Всеукраїнська конференція на тему рівного доступу до виборчого процесу

12-13 червня 2017 року у Києві Міжнародна фундація виборчих систем (IFES), у співпраці з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, провели конференцію “РівноДоступність: посилення та гарантії прав людини”.

Цей дводенний захід зібрав більше 100 представників органів державної влади, громадянського суспільства (у тому числі організацій людей з інвалідністю), органів управління виборами та ЗМІ. Серед основних спікерів на конференції були Лев Парцхаладзе, Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України, Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Андрій Магера, Заступник Голови Центральної виборчої комісії, Деніел Райан, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID, Карім Моркос, Директор відділу технічного співробітництва Посольства Канади в Україні, Пітер Ербен, Старший міжнародний радник IFES, Директор IFES Україна, а також лідери спільноти людей з інвалідністю.

Учасники конференції обговорили шляхи забезпечення повної та рівної участі людей з інвалідністю у виборчих та політичних процесах, а також розглянули останні законодавчі ініціативи, як-от законопроект #5559, що має на меті усунути перешкоди для участі людей з інвалідністю у виборах та національному референдумі. Окрім цього, учасники звернули увагу на необхідність використання позитивного досвіду адаптації виборчих дільниць у Полтавській області на основі рекомендацій аудиту, який був проведений IFES у співпраці з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, у інших регіонах.

За результатами конференції було розроблено заяву, яка містить рекомендації для ключових зацікавлених сторін стосовно посилення доступності та інклюзивності виборчого процесу.

Ця ініціатива є складовою постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.

IFES-NAPD Equal Access Conference Statement v1 2017-06-14 Ukr

Завантажити

Calendar

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Accessibility