Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES

The International Foundation fo Electoral Systems

Заява Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) на підтримку посилення представництва жінок у політиці

З нагоди Міжнародного Жіночого Дня, IFES Україна вважає за необхідне підкреслити важливість залучення жінок до усіх аспектів політичного життя, особливо в Україні. У демократичній державі особливої ваги набуває необхідність відображення у складі виборних органів влади усього різноманіття тих, інтереси кого такі органи представляють. Відповідно, половина громадян не повинна бути недопредставленою у таких органах або не бути представленою у них взагалі. Різноманітність та рівність представництва – це те, що слугує інтересам всіх громадян та робить усіх нас сильнішими.

З моменту проголошення Україною незалежності від Радянського Союзу у 1991 році, представництво жінок на виборних посадах в Україні залишалось вкрай низьким. Наразі у складі Верховної Ради України – лише 50 жінок, що складає менше 12% від складу законодавчого органу. На сьогодні Україна посідає 156 місце серед 193 країн світу за рівнем представництва жінок у парламенті. Це – один з найнижчих показників серед країн Європи.

Станом на сьогодні будь-яких ефективних механізмів, спримованих на виправлення цієї фундаментальної нерівності, впроваджено так і не було. Саме тому потреба у нашій спільній роботі з усіма зацікавленими сторонами у напрямі вжиття ефективних заходів, спрямованих на забезпечення та гарантування належного представництва жінок у виборних органах та підтримку впровадження ефективних інструментів забезпечення політичних прав жінок, є вкрай важливою.

Ми просимо усіх зацікавлених сторін невідкладно забезпечити реєстрацію законопроекту, який належним чином забезпечуватиме суттєве збільшення рівня представництва жінок у Верховній Раді, та схвалення цього законопроекту як закону.

З наближенням парламентських виборів в Україні, для всіх українських громадян особливої актуальності набуває потреба у якомога швидшому та ефективнішому врегулюванні проблеми недопредставленості жінок у виборних органах публічної влади. Це сприятиме становленню України як держави, яку вважатимуть більш демократичною та справедливою представники всіх статей.

Із солідарністю,
IFES Україна

Calendar

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Accessibility