Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

ЦВК та IFES проводять тренінги з виборчих процедур для членів окружних та дільничних виборчих комісій

У період з 20 до 27 червня 2019 року Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) у співпраці з Центральною виборчою комісією (ЦВК) та Центром управління навчанням учасників виборчих процесів (Тренінговим центром), що був створений за спільною ініціативою IFES та ЦВК, провели 106 регіональних тренінгів для 2013 членів окружних виборчих комісій (ОВК) (777 чоловіків та 1242 жінок). Навчання проводилися досвідченими тренерами з питань адміністрування виборів, які раніше взяли участь у спеціальному тренінгу для тренерів.

Програма тренінгів охоплювала основні аспекти підготовки до проведення виборів, включно з питаннями взаємодії між виборчими комісіями та місцевими відділеннями Державного реєстру виборців (ДРВ), а також кращі практики зі застосування виборчих процедур безпосередньо в день голосування. Усі тренінги проводилися з використанням інтерактивних методів навчання, таких як відкриті обговорення та робота в групах, для кращого засвоєння учасниками порядку підрахунку голосів та розгляду скарг.

Зважаючи на складність виборчого законодавства через застосування в Україні змішаної виборчої системи, напередодні майбутніх парламентських виборів спільна ініціатива IFES та ЦВК з проведення каскадних тренінгів була поширена на виборчі комісії нижчих рівнів. У період з 10 до 17 липня по всій Україні було проведено 333 тренінги для майже 33,000 членів дільничних виборчих комісій (ДВК). Такі навчання були спрямовані на опанування учасниками відповідної законодавчої бази і процедур з підготовки та проведення голосування, а також на роз’яснення їхньої відповідальності у виборчому процесі. Крім того, особливу увагу булу приділено розгляду питань доступності, в тому числі специфічним процедурам голосування, а також порядку реєстрації та допомоги тим виборцям з інвалідністю, які хочуть голосувати на виборчих дільницях.

Аби уможливити постійний доступ членів ОВК та ДВК до всієї необхідної їм інформації, кожна комісія була забезпечена навчальними посібниками з детальним роз’ясненням виборчих процедур, які були розроблені IFES та Тренінговим центром і погоджені ЦВК.

Під час навчань сертифіковані тренери використовували підготовлену для них чітко структуровану презентацію та навчальний фільм для покрокового пояснення різних аспектів та процедур у зручному та доступному для користувача форматі. Навчальний фільм містить кілька розділів, присвячених різним етапам роботи ДВК у день голосування, після кожного з яких тренери відповідали на запитання учасників та надавали необхідні роз’яснення.

Нарешті, в заключній частині тренінгу проводилася вправа-симуляція з процедури підрахунку голосів на виборчій дільниці для закріплення отриманих учасниками навичок та знань.

Усі навчальні матеріали доступні в електронному форматі на сторінці Тренінгового центру в мережі Facebook, а також на спеціальному порталі «Виборком», створеному за підтримки ОБСЄ. Тренінги відвідували міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, CANADEM та ENEMO, які надали високу оцінку ініціативі каскадного навчання.
Після парламентських виборів, з огляду на заплановані на наступний рік місцеві вибори, IFES надалі розвиватиме співпрацю з ЦВК для забезпечення високих стандартів, належного впровадження процедур та передового досвіду у виборчому процесі.

Accessibility