Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Центральна виборча комісія встановила остаточні результати виборів Президента України

30 квітня Центральна виборча комісія (ЦВК) встановила остаточні результати виборів Президента України і оголосила Володимира Зеленського, який балотувався від політичної партії «Слуга народу», переможцем. Під час повторного голосування, яке відбулося 21 квітня 2019 року, Зеленський отримав 73,22% голосів на свою підтримку. Чинний Президент України Петро Порошенко отримав 24,45% голосів, у той час як 2,32% голосів було визнано недійсними. Відтак, на підтримку Зеленського було віддано 74,96% дійсних голосів, а на підтримку Порошенка – 25,04%.

ЦВК дотрималася вимоги законодавства щодо зобов’язання встановити результати виборів у десятиденний строк. Цей строк передбачений для отримання оригіналів протоколів окружних виборчих комісій (ОВК) про підсумки голосування, а також розгляд усіх скарг на порушення виборчого законодавства. Дані у офіційному протоколі про результати голосування відповідають попереднім результатам, які були оприлюднені Комісією 23 квітня. Повідомлення про результати голосування у день виборів Президента України та про прийняте ЦВК за підсумками голосування рішення мають бути опубліковані в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” не пізніш як на третій день після підписання протоколу про результати голосування. Згідно з ч.1 ст.87 Закону України «Про вибори Президента України», новообраний Президент України вступає на пост не пізніш як через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів. Постановою Верховної Ради Українипередбачено, що день проведення інавгурації визначається рішенням парламентом за поданням його Голови. Інавгурація відбувається на урочистому засіданні Верховної Ради України. Час урочистого засідання, список запрошених на нього осіб та інші організаційні питання Голова Верховної Ради України узгоджує з новообраним Президентом України та Головою Конституційного Суду України.

Новообраний Президент України набуває повноважень з моменту складення присяги Українському народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Після складення присяги ЦВК вручає новообраному Президентові України посвідчення Президента України. Урочисте засідання транслюється в прямому ефірі Національною суспільною телерадіокомпанією України на усіх загальнонаціональних каналах.

Accessibility