Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Досягнуто консенсусу на шляху подальшого вдосконалення виборчого процесу в Україні

У 2019 році Україна стала свідком двох історичних національних виборів, унаслідок чого відбулося обрання нового президента та парламенту.

Міжнародні та вітчизняні спостерігачі визнали виборчий процес та середовище на обох виборах важливим кроком для виборчої демократії в Україні. Робота Центральної виборчої комісії (ЦВК) України отримала високу оцінку за професійне управління складним виборчим процесом, що проходив в умовах надзвичайного тиску. Діяльність ЦВК також була визнана українськими виборцями, оскільки інституція відчула значне зростання довіри громадськості та довіри до Комісії з 41 відсотків у грудні 2018 року до 64 відсотків у жовтні 2019 року після обох виборів.

Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко приєднався до IFES, щоб привітати учасників конференції.

Задля подальшого зміцнення реформ та досягнення чіткого прогресу у 2019 році 13-14 листопада Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) у партнерстві з Центральною виборчою комісією (ЦВК), Радою Європи та Координатором проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) організували національну конференцію під назвою «Президентські та парламентські вибори 2019 року: висновки та рекомендації» у Києві, Україна.

Захід став майданчиком для відкритого й конструктивного діалогу між представниками сторін зацікавлених у сфері виборів щодо помилок та досягнень під час президентських і парламентських виборів 2019 року. У результаті дискусії були запропоновані рекомендацій для подальшого вдосконалення виборчого процесу. Учасниками заходу стали представники виборчих комісій усіх рівнів, Державного реєстру виборців (ДРВ), уряду, політичних партій, громадянського суспільства, міжнародних організацій та ЗМІ.

Робоча група з питань голосування, підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування обговорює можливі шляхи вирішення питання про втручання у роботу виборчих комісій.

Під час конференції були сформовані тематичні робочі групи, перелічені нижче, що стосуються різних критичних аспектів виборчого процесу для сприяння обговоренню та рекомендаціям для кожного.

  • Адміністрування виборів;
  • Реєстрація виборців;
  • Проведення виборчих кампаній партіями, кандидатами; політичні фінанси; зловживання державними ресурсами;
  • Спостереження за виборами;
  • Голосування, підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування;
  • Інклюзивність та доступність;
  • Кібербезпека та дезінформація на виборах;
  • Спори щодо виборів та виборчі правопорушення.

Результати напрацювань цих восьми робочих груп були зібрані у звіті конференції, який можна знайти за посиланням.

Конференція є частиною більш широких зусиль IFES щодо підтримки демократичного прогресу в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), британської допомоги від уряду Великої Британії та Міністерства міжнародних справ Канади.

 

Accessibility