Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

IFES проводить тренінги з виборчих процедур для членів окружних виборчих комісій

У період з 26 лютого до 6 березня 2019 року Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) у співпраці з Центральною виборчою комісією (ЦВК) та Центром управління навчанням учасників виборчих процесів, що є спільною ініціативою IFES та ЦВК, провели 106 регіональних тренінгів для понад 3,000 членів окружних виборчих комісій (ОВК). Навчання проводилися досвідченими тренерами з питань адміністрування виборів, які 11-15 лютого 2019 року пройшли попередній п’ятиденний тренінг для тренерів у Києві.

Програма тренінгів охоплювала основні виборчі процедури, у тому числі розгляд скарг та порядок підрахунку голосів виборців, а також певні адміністративно-операційні аспекти роботи окружних комісій у період підготовки до дня виборів. Усі тренінги проводилися з використанням інтерактивних методів навчання, як-то відкриті обговорення та робота в групах.

На основі цих тренінгів напередодні майбутніх президентських виборів – у період від 16 до 28 березня 2019 року – була реалізована спільна ініціатива IFES та ЦВК з навчання членів виборчих комісій нижчої ланки по всій Україні. Каскадним методом було проведено 384 тренінги у всіх областях для майже 48,000 членів ДВК. Зважаючи на суттєву складність виборчого законодавства для непрофесійних членів дільничних виборчих комісій, надзвичайно важливим завданням є доступне і зрозуміле роз’яснення законодавчої бази, процедур голосування та відповідальності членів ДВК в рамках виборчого процесу.

Під час навчань сертифіковані тренери використовували яскраву, чітко структуровану презентацію та навчальний фільм для покрокового пояснення різних аспектів та процедур у зручному та доступному для користувача форматі. Навчальний фільм містить кілька розділів присвячених різним етапам роботи ОВК та ДВК у день голосування, після кожного з яких тренери відповідали на запитання учасників та надавали необхідні роз’яснення.

Нарешті, у заключній частині тренінгу проводилася вправа-симуляція з процедури підрахунку голосів на виборчій дільниці для закріплення отриманих учасниками навичок та знань.

Кожна окружна та дільнична виборча комісія в Україні також була забезпечена навчальними матеріалами – посібниками з роз’ясненням виборчих процедур, а також навчальним фільмом у форматі DVD. Всі навчальні матеріали були розроблені IFES та Центром управління навчанням учасників виборчих процесів і погоджені ЦВК.

Accessibility