Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

IFES розробив Рекомендації для закладів вищої освіти щодо гарантування політичної нейтральності під час виборчого процесу

Згідно з результатами останнього загальнонаціонального опитування IFES на виборчу тематику, зловживання адміністративним ресурсом лишається серйозною проблемою на виборах в Україні. Ознайомившись із переліком семи видів діяльності, які можна вважати зловживаннями адміністративним ресурсом, 63% українців відзначили, що чули щонайменше про один такий випадок під час президентських виборів 2019 року, а 29% заявили, що вони бачили щонайменше один із них. Це свідчить, що зловживання публічними ресурсами є доволі поширеним явищем і, як і раніше, лишається актуальним питанням, що потребує вирішення на майбутніх виборах.

В межах зусиль, спрямованих на допомогу політично вразливим інституціям виявляти й запобігати випадкам зловживання адміністративним ресурсом, IFES почав співпрацю й підписав Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з Міністерством освіти і науки (МОН) України, аби підвищити обізнаність про зловживання адміністративним ресурсом і забезпечити політичну неупередженість українських закладів освіти до й під час виборів.

У межах цього Меморандуму IFES розробив Рекомендації для університетів щодо гарантування політичної нейтральності закладів вищої освіти у виборчий період. В основу цього документу покладено результати фокус-груп зі студентами, викладачами й ректорами, які було проведено з метою виявити їхню обізнаність та ставлення до випадків зловживання адміністративним ресурсом і незаконної агітації у закладах освіти.

Рекомендації спрямовано на керівників закладів вищої освіти, які прагнуть захистити свої заклади від небажаного політичного впливу, а також зберегти їхню репутацію під час виборчого процесу. У документі наведено типові ситуації зловживання ресурсами закладів вищої освіти у політичних цілях і рекомендації щодо того, як протидіяти таким загрозам. Рекомендації було опубліковано на веб-сторінці IFES Україна та розповсюджено серед українських закладів освіти через інформаційні канали МОН.

За результатами парламентських виборів IFES проаналізує відгуки щодо використання рекомендацій закладами вищої освіти і продовжить співпрацю з МОН, аби допомогти навчальним закладам закріпити положення цього документу в їхніх внутрішніх політиках і процедурах. IFES також продовжуватиме діяльність, спрямовану на підвищення рівня обізнаності про загрози, пов’язані зі зловживанням адміністративним ресурсом у закладах освіти, та про Рекомендації як інструмент протидії таким загрозам.

Accessibility