Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

IFES та МОН проведуть інформаційну кампанію з протидії зловживанню адміністративним ресурсом у закладах освіти

14 лютого заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич та Старший директор Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні, Старший міжнародний радник з виборів Пітер Ербен підписали Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з метою протидії незаконній агітації та зловживанню адміністративним ресурсом у закладах освіти під час президентських виборів 2019 року.

Підписання Меморандуму дає старт інформаційній кампанії “#НезаконнаАгітація: знайди і знешкодь». Мета ініціативи – підвищити рівень обізнаності про зловживання адміністративним ресурсом та забезпечити політичну неупередженість українських закладів освіти у виборчий період. Кампанія буде спрямована на вчителів у школах та викладачів і студентів університетів.

«Оскільки найближчим часом Україну чекають дві загальнонаціональні виборчі кампанії, зростає ризик, що певні політичні еліти намагатимуться зловживати ресурсами навчальних закладів у своїх інтересах», – відзначив Старший директор IFES в Україні та Старший міжнародний радник IFES з виборів Пітер Ербен під час церемонії підписання. «Підписуючи цей Меморандум, Міністерство освіти і науки України у співпраці з IFES започатковує ініціативу, покликану гарантувати політичну неупередженість закладів освіти та запобігти зловживанню їхніми ресурсами у надважливий для України виборчий період», – додав Пітер Ербен.

Інформаційна кампанія покликана стимулювати повідомлення фактів незаконної агітації та поширення такої інформації у соціальних мережах під хештегом «#НезаконнаАгітація». Крім того, у березні 2019 року в освітніх закладах буде розповсюджено практичні матеріали, що пояснюють, як протидіяти незаконній агітації, а також проведено публічні обговорення щодо протидії зловживанню адміністративним ресурсом на регіональному рівні.
За підсумками заходів, здійснених до президентських виборів, буде розроблено план продовження кампанії напередодні парламентських виборів, які відбудуться у жовтні 2019 року.

Accessibility