Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

IFES та МОЗ розпочинають співпрацю щодо протидії зловживанню адміністративним ресурсом у сфері охорони здоров’я

22 лютого Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) та Міністерство охорони здоров’я України підписали Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з метою протидії незаконній агітації та зловживанню адміністративним ресурсом у сфері охорони здоров’я під час президентських виборів 2019 року.

«Здоров’я пацієнтів та виконання своїх професійних обов’язків – це ті аспекти, на яких має бути зосереджена робота у медичних закладах. Будь-які спроби зловживати адмінресурсом – протизаконно й аморально. Спільно з IFES Україна будемо проводити інформаційну кампанію, щоб не допустити порушення прав лікарів та пацієнтів», – відзначила в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Підписання Меморандуму дає старт інформаційній кампанії «Незаконна агітація: знайди і знешкодь». Кампанія покликана підвищити рівень обізнаності про випадки зловживання адміністративним ресурсом напередодні та під час виборів, унеможливити використання медичних закладів та працівників у політичних цілях, а також забезпечити захист прав пацієнтів на отримання якісних медичних послуг. Крім того, інформаційна кампанія допоможе працівникам Міністерства визначити медичні заклади, у яких проводиться передвиборна агітація, та стимулювати повідомлення таких фактів незаконної агітації.

Напередодні президентських виборів, які відбудуться у березні 2019 року, серед працівників медичних закладів буде розповсюджено практичні матеріали, що пояснюють, як протидіяти незаконній агітації. З метою забезпечення висвітлення фактів незаконної агітації, лікарі та пацієнти можуть поширювати інформацію про зловживання адміністративним ресурсом у соціальних мережах під хештегом «#НезаконнаАгітація». Крім того, в рамках інформаційної кампанії на регіональному рівні буде проведено публічні обговорення щодо того, яким чином захистити заклади охорони здоров’я від неналежного політичного впливу.

Міністерство охорони здоров’я України проведе інформаційну кампанію одночасно із Міністерством освіти і науки України, яке вже підписало схожий Меморандум про забезпечення політичної неупередженості українських закладів освіти у виборчий період. За підсумками заходів, здійснених до президентських виборів 2019 року, буде розроблено план продовження інформаційних кампаній з протидії зловживанню адміністративним ресурсом як у закладах охорони здоров’я, так і у закладах освіти.

Accessibility