Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Коментар IFES до проекту Закону України №2336 “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції”

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) підготувала коментар до проекту Закону України №2336, що пропонує зміни до чинного законодавства, яке регулює правила політичного фінансування. Законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 29 жовтня 2019 р. депутатами від парламентських фракцій партій “Голос” і “Батьківщина”.

Проект Закону №2336 пропонує виважені рішення щодо кількох нормативних прогалин у сфері приватного фінансування й фінансового звітування партій, які відповідають рекомендаціям IFES, зокрема:

  • Спрощення процедури здійснення внесків на підтримку політичних партій завдяки можливості використовувати онлайн-банкінг для цих цілей;
  • Скасування заборони на здійснення внесків на підтримку партій юридичними особами, власниками яких є депутати місцевих рад, і особами з непогашеним податковим боргом;
  • Створення нормативного підґрунтя для впровадження електронної системи звітування політичних партій.

Указаний законопроект є кроком у правильному напрямі, проте він не врегульовує багато інших критичних недоліків у законодавстві про політичне фінансування. Важливо також, щоби в разі ухвалення цього законопроекту було внесено відповідні зміни до законодавства про вибори, аби привести у відповідність правила щодо партійного фінансування й фінансування виборчих кампаній.

Повний текст коментаря IFES доступний за посиланням нижче

 

Accessibility