Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Конференція «Президентські та парламентські вибори 2019 року в Україні: Висновки та рекомендації»

13-14 листопада 2019 року Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Центральною виборчою комісією (ЦВК), Радою Європи та Координатором проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні провели конференцію «Президентські та парламентські вибори 2019 року в Україні: Висновки та рекомендації».

Захід став майданчиком для відкритого й конструктивного діалогу між представниками сторін зацікавлених у сфері виборів щодо помилок та досягнень під час президентських і парламентських виборів 2019 року. У результаті дискусії були запропоновані рекомендацій для подальшого вдосконалення виборчого процесу. Учасниками заходу стали представники виборчих комісій усіх рівнів, Державного реєстру виборців (ДРВ), уряду, політичних партій, громадянського суспільства, міжнародних організацій та ЗМІ.

 

Заступник директора IFES Україна Гіоргій Кобахідзе підкреслив відданість справі та титанічну роботу всіх зацікавлених сторін для проведення виборів у 2019 році. Він наголосив, що ця конференція надає можливість досягти згоди щодо ключових рекомендацій для покращення виборчого процесу, які можуть бути імплементовані зацікавленими сторонами до наступних виборів.

«Безперечно, попереду ще багато важливої роботи для забезпечення прогресу в цьому напрямку. Це стосується не тільки вдосконалення виборчого правосуддя та регулювання політичних фінансів, а й забезпечення ефективної виборчої реформи відповідно до міжнародних стандартів. Реформи, спрямованої на те, щоб забезпечити рівні права всіх українців голосувати та бути обраним», – зазначив Кобахідзе під час конференції.

На основі звітів спостерігачів та аналізів виборчого процесу 2019 року було визначено кілька важливих напрямків для дискусії. Учасники та учасниці конференції долучилися до таких секційних робочих груп  для обговорення та розробки рекомендацій, які могли б вдосконалити виборчий процес у майбутньому:

  • Адміністрування виборів;
  • Реєстрація виборців;
  • Проведення виборчих кампаній партіями, кандидатами; політичні фінанси; передвиборна агітація;
  • Спостереження за виборами;
  • Голосування, підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування;
  • Інклюзивність та доступність;
  • Кібербезпека та дезінформація на виборах;
  • Спори щодо виборів та виборчі правопорушення.

Розроблені в рамках конференції рекомендації будуть консолідовані та поширені IFES серед зацікавлених сторін.

Конференція «Президентські та парламентські вибори 2019 року в Україні: Висновки та рекомендації» є частиною більш широкої проектної діяльності IFES щодо підтримки ЦВК для захисту виборчої демократії в Україні та впровадження виборчої реформи на основі кращих практик і міжнародних стандартів.

Accessibility