Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Міжнародні експерти окреслили ключові кроки, які має вчинити Україна на шляху до проведення чесних виборів у 2019 році

9 листопада 2018 року, на сайті Атлантичної Ради було опубліковано статтю під назвою «Три речі, які Україна має зробити зараз, якщо вона хоче провести чесні вибори наступного року». У статті, автором якої є Браян Меффорд, старший радник Євразійського центру Атлантичної Ради, окреслюються три речі, які має зробити Україна аби забезпечити проведення чесних президентських та парламентських виборів у 2019 році.

Автор статті вітає оновлення Центральної виборчої комісії (ЦВК) та підкреслює, що напередодні виборів 2019 року перед органом адміністрування виборів стоять три великі завдання. По-перше, ЦВК слід модернізувати власну структуру та Секретаріат, а також зробити пріоритетом своєї діяльності обслуговування виборців. Очевидно також, що Комісія має відновити довіру громадськості, втрачену за часи правління Януковича. Це може бути досягнуто шляхом створення при ЦВК Експертної ради, а також підвищенням прозорості процесу прийняття рішень Комісією.

Другим завданням, яке стоїть перед ЦВК, є створення територіальних представництв Секретаріату Комісії. Створення таких представництв дозволить ЦВК контролювати ситуацію на місцях, а також ефективніше боротися з порушеннями виборчого законодавства, до яких нерідко вдаються учасники виборчого процесу на місцевому рівні. По-третє, Комісії слід продовжувати працювати над розвитком системи кібербезпеки та здатністю протистояти кібератакам. Очевидно, що під час майбутніх президентських та парламентських виборів Україна зіткнеться з кібератаками спрямованими на дестабілізацію ситуацію у країні –  і саме ЦВК має бути здатною їм успішно протистояти однією з перших.

Окрім того, автор статті вказує на те, що наразі ЦВК може зіткнутися з рядом труднощів, але підкреслює, що як зацікавлені сторони всередині України, так і міжнародна спільнота пообіцяли підтримувати інституцію у ці непрості часи.

15 листопада 2018 року, на сайті Атлантичної Ради також було опубліковано статтю під назвою «Як ми виявляємо зовнішнє втручання в українські вибори». У статті, автором якої є Джон Гербст, колишній посол Сполучених Штатів Америки в Україні (2003-2006 рр.), досліджуються приклади зовнішнього втручання в українські вибори. Автор статті закликає уряд України та представників міжнародної спільноти розробити спільний план дій, спрямований проти будь-яких спроб зовнішнього впливу на результати волевиявлення.

Accessibility