Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Наукова конференція «Роль грошей у політиці та на виборах в Україні»

25–26 листопада 2019 року Міжнародна фундація виборчих систем в Україні (IFES) спільно з Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна провели наукову конференцію «Роль грошей у політиці та на виборах в Україні».

Конференція стала майданчиком для обговорення ключових питань, пов’язаних із політичним фінансуванням і фінансуванням виборчих кампаній в Україні, зокрема в контексті нещодавніх президентських і парламентських виборів. У конференції взяли участь вітчизняні й іноземні науковці, міжнародні експерти з політичного фінансування, експерти ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами, представники громадянського суспільства і студенти.

 

«Цей захід надав чудову можливість проаналізувати ключові аспекти політичного фінансування на останніх виборах в Україні. Наукові роботи були присвячені цілій низці тем, починаючи від розміщення політичної реклами у ЗМІ до зловживання адміністративним ресурсом та розміру виборчих фондів партій і кандидатів», – підсумував старший радник з політичного фінансування IFES Магнус Оман.

Під час конференції найкращі автори представили свої роботи та отримали конструктивні коментарі від міжнародних експертів із політичного фінансування. Відповідно до поданих робіт протягом дводенної конференції було розглянуто такі аспекти реформи політичного фінансування в Україні:

  • Фінансування виборчих кампаній на загальнодержавних виборах;
  • Політичне фінансування в Україні в міжнародному контексті;
  • Медіа й політичне фінансування;
  • Політичне фінансування і місцева політика;
  • Ґендерний аналіз політичного фінансування в Україні;
  • Уроки президентських і парламентських виборів 2019 року й рекомендації напередодні місцевих виборів 2020 року.

Крім того, у межах конференції було проведено публічну дискусію «Уроки виборів-2019 в Україні: Оцінка ролі грошей в українській політиці напередодні місцевих виборів» з метою залучення ширшої аудиторії до конструктивного діалогу.

 

«Протягом двох днів вдалось побачити й відчути всю картатість однієї, справді вагомої для українського контексту проблеми – фінансування виборчих кампаній. Іноземні гості надали можливість відчути академічний рівень заходу й вдало ілюстрували прикладами подібність України світовим контекстам», – поділилася своєю думкою учасниця конференції Людмила Юзва.

За результатами конференції IFES та ОБСЄ/БДІПЛ підготують спільні рекомендації щодо законодавчих, процедурних і поведінкових реформ, що увійдуть до комплексного звіту.

Конференція «Роль грошей у політиці та на виборах в Україні» є частиною зусиль IFES, спрямованих на підтримку українських науковців у дослідженні питань політичного фінансування й налагодження співпраці для проведення аналогічних заходів за результатами місцевих виборів, що відбудуться в жовтні 2020 року.

Accessibility