Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Навчальна поїздка журналістів-розслідувачів до країн Балтії

Delegation for the study trip in the Baltics for Investigative Journalists

З 3 по 10 лютого 2019 року п’ять переможців конкурсу журналістських розслідувань на тему фінансування партій і кандидатів на виборах взяли участь у навчальній поїздці до країн Балтії.

Переможці конкурсу отримали можливість зустрітися із провідними журналістами, громадськими активістами, експертами і високопосадовцями з Литви, Латвії та Естонії, які поділилися своїми знаннями та навичками виявлення й розслідування політичної корупції.

Учасники обговорили міжнародний досвід у питаннях законодавчого регулювання політичного фінансування і протидії політичній корупції, вирішення основних проблеми, пов’язаних із його реалізацією, а також ключові досягнення та виклики для журналістів-розслідувачів у країнах Балтії. Навчальна поїздка охопила три країни, що дало змогу учасникам налагодити співпрацю з різними зацікавленими сторонами, а також сприяти обговоренню механізмів здійснення контролю у сфері політичного фінансування в Україні.

Серед питань, які найчастіше обговорювали під час зустрічей, були виклики, пов’язані із забезпеченням ефективного контролю за фінансуванням виборчих кампаній, співпраця між державними інституціями й недержавними організаціями у забезпеченні дотримання правил політичного фінансування, етичні та професійні стандарти під час проведення журналістських розслідувань, а також доступ журналістів та громадськості до офіційних даних, необхідних для викриття можливих випадків політичної корупції.

Accessibility