Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Спільна позиція IFES та громадянської мережі ОПОРА щодо пріоритетів реформ у сфері виборів

Вибори Президента України та позачергові вибори народних депутатів України 2019 року стали важливою виборчою віхою для консолідації демократії в Україні. Спостерігачі та представники зацікавлених сторін у сфері виборів відзначили ряд значних удосконалень, зокрема кращу готовність ЦВК та інших органів влади до боротьби з кібератаками на ключову інфраструктуру для проведення виборів; конкурентне середовище передвиборної кампанії з дотриманням основних свобод та відсутність масштабних фальсифікацій під час голосування. Спостерігачі також позитивно відзначили адміністрування виборів у день голосування, а порушення виборчого законодавства, що спостерігалися не мали системного характеру.

Водночас, у виборчому законодавстві залишається ряд недоліків і прогалин, які потенційно можуть негативно вплинути на демократичний поступ України. Саме тому експерти IFES та громадянська мережа ОПОРА підготували аналітичний матеріал “Ключові пріоритети реформ у сфері виборів, референдумів та фінансування політики”, який містить конкретні рекомендації щодо вдосконалення виборчого законодавства в Україні.

Автори документу визнають, що прийняття Верховною Радою Виборчого кодексу 11 липня, який наразі очікує на підпис Президента України, є суттєвим кроком вперед – водночас є низка важливих речей, які потребують змін. Так, необхідно вже зараз, задовго до проведення місцевих виборів, що мають пройти у жовтні 2020 року, вдосконалити законодавство з місцевих виборів, аби воно відповідало міжнародним стандартам та найкращим практикам.

Цей документ буде корисним, передусім, для новообраних членів парламенту; втім він може зацікавити також усіх інших національних та міжнародних зацікавлених сторін у сфері виборів.

Accessibility