Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

ЦВК встановила результати першого туру президентських виборів

7 квітня 2019 року Центральна виборча комісія встановила результати голосування на виборах Президента України 31 березня і призначила повторне голосування на 21 квітня цього року. До виборчого бюлетеня для повторного голосування включаються два кандидати на пост Президента України, які у підсумку голосування у день виборів одержали найбільшу кількість голосів – Володимир Зеленський та чинний Президент України Петро Порошенко. Офіційні результати підтвердили попередні результати, оголошені ЦВК 4 квітня за результатами передачі електронних даних з протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в Україні та за її межами.

У цілому, голосування в ході першого туру президентських виборів 2019 року відбулось без значних порушень. Громадянська мережа ОПОРА та міжнародні місії зі спостереження за виборами у своїх звітах відзначили окремі порушення, зокрема випадки видачі виборчих бюлетенів без паспорта, фотографування бюлетенів (що потенційно може свідчити про підкуп виборців), декілька випадків початку підготовчого засідання ДВК раніше передбаченого законом часу (до 7:15), а також недопуску спостерігачів на підготовчі засідання.

Разом з тим, чергові вибори проводились у конкурентних умовах та з дотриманням міжнародних стандартів, в той час як випадки порушення національного законодавства не стали перешкодою для реалізації громадянами свого права обирати і бути обраними.

Серед ключових проблемних питань підготовки до виборів спостерігачі відзначали недостатню прозорість фінансування виборів, значну роль грошей у здійсненні передвиборної агітації та випадки зловживання адміністративним ресурсом.

Accessibility