Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Виборчий бюлетень IFES №101 (13 – 24 січня 2020 року)

Уряд призначив Олександра Новікова Головою НАЗК. 15 січня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні призначив Олександра Новікова Головою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) як переможця відкритого конкурсного відбору.

Новий очільник НАЗК має вищу юридичну освіту, працював у органах прокуратури та дізнання понад 10 років, підтримував державне обвинувачення в справах боротьби з організованою злочинністю та економічними злочинами.

Нагадаємо, 9 листопада 2019 року було оголошено конкурс із відбору на посаду Голови НАЗК. 25 листопада конкурсна комісія розглянула 32 поданих пакети документів та допустила до участі в подальшому конкурсі 30 кандидатів.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук подякував міжнародним партнерам за підтримку в супроводженні антикорупційної реформи в Україні: «Досвід і експертиза, якими ви ділитеся, є для нас важливими».

Семінар IFES «Електронні та інтернет-технології у виборчому процесі» для ЦВК та Державного реєстру виборців. 22 січня 2020 року IFES організував семінар під назвою «Електронні та інтернет-технології у виборчому процесі», у якому взяли участь 23 представники Центральної виборчої комісії (ЦВК) та Державного реєстру виборців (ДРВ). Під час семінару його учасники мали змогу ознайомитися з основними поняттями щодо електронного та інтернет-голосування. При цьому увага була закцентована на технологіях його проведення, а також умовах, за яких таке голосування стане можливим. Йшлося й про досвід країн, які застосовують такі види голосування під час виборів. Окрема тема стосувалася тенденцій новітніх технологій у виборчих процесах та дотримання під час їх застосування міжнародних стандартів. Розглядався й такий важливий напрям, як навчання членів виборчих комісій для ефективного використання ними впроваджених технологій. Фасилітатором семінару, який відбувся в Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів (Тренінговому центрі) при ЦВК, став експерт IFES із питань кібербезпеки Ронан МакДермотт.

Друге засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав людей з інвалідністю при ЦВК. 23 січня IFES взяла участь у другому засіданні робочої групи з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав людей з інвалідністю при ЦВК. До складу цієї групи також входять представники 12 громадських організацій та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю. Учасники заходу розглянули питання інклюзивності в контексті положень нещодавно ухваленого Виборчого кодексу. Під час засідання учасники здійснили аналіз чинних норм Кодексу в частині прав людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, а також напрацювали пропозиції щодо його вдосконалення. На цьому засіданні IFES була представлена менеджеркою з питань гендеру та інклюзивності Олександрою Палагнюк.

Робоча група при ЦВК була створена в грудні 2019 року. Метою робочої групи є утворення постійного консультативного форуму, у межах якого учасники матимуть змогу обговорити проекти законів і постанов, інформацію для виборців і матеріали просвіти виборців, ініціативи ЦВК, і зробити свій внесок у роботу Комісії. Наступне засідання робочої групи заплановане на найближчий тиждень.

Проміжні вибори народного депутата України в одномандатному окрузі №179. 16 січня розпочався виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №179 (Харківська область), призначених ЦВК на неділю, 15 березня 2020 року. Висування кандидатів у народні депутати України в одномандатному окрузі політичними партіями та шляхом самовисування відбуватиметься до 3 лютого включно.

Напередодні до ЦВК надійшла постанова Верховної ради України про дострокове припинення повноважень народного депутата від «Слуги народу» Олексія Кучера, який переміг на окрузі в ході дострокових виборів до Ради. У листопаді президент України Володимир Зеленський призначив Олексія Кучера новим головою Харківської обласної державної адміністрації. На парламентських виборах Кучер балотувався в 179 мажоритарному окрузі Харківської області.

Accessibility