Підтримка демократичного розвитку в Україні.

IFES Ukraine

The International Foundation for Electoral Systems

Запрошення до подачі наукових робіт – Наукова конференція “Роль грошей у політиці та на виборах в Україні ”

Наукова конференція Роль грошей у політиці та на виборах в Україні

 

Дата проведення: 25-26 листопада 2019 р.

 

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) та Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) спільно організовують наукову конференцію «Роль грошей у політиці та на виборах в Україні», присвячену питанням фінансування партій і виборчих кампаній в Україні. Метою заходу є залучення українських та міжнародних науковців до обговорення ключових питань, пов’язаних із політичним фінансуванням за кордоном та в Україні зокрема з урахуванням результатів нещодавніх президентських і парламентських виборів, а також налагодження співпраці для проведення аналогічних заходів за результатами місцевих виборів, що відбудуться у жовтні 2020 року. Міжнародні експерти з питань політичного фінансування візьмуть участь у заході та надаватимуть коментарі щодо поданих робіт.

Конференцію організовано завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії.

 

Завдання

Головні завдання конференції полягають у:

 • Залученні українських і міжнародних науковців до дискусій щодо ключових питань, які стосуються фінансування партій і виборчих кампаній в Україні
 • Створенні підґрунтя для рекомендацій щодо законодавчих, процедурних і поведінкових реформ від IFES і ОБСЄ/БДІПЛ
 • Створенні передумов для проведення подібних заходів після парламетських виборів (зокрема щодо оцінки фінансування передвиборної агітації на цих виборах)

 

Ключові питання

Під час конференції основну увагу буде приділено питанням, які стосуються грошей в українській політиці, зокрема:

 • Аналіз гендерних й інклюзивних аспектів політичного фінансування в Україні
 • Вплив політичного фінансування на українську молодь
 • Політичне фінансування та насильство, пов’язане з виборами / політикою в Україні
 • Роль новітніх технологій у політичному фінансуванні в Україні
 • Питання, пов’язані з президентськими і парламентськими виборами в Україні 2019 р., а також майбутніми місцевими виборами 2020 р.
 • Політичне фінансування в Україні в порівняльному аспекті

 

Місце проведення

Конференція відбудеться в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, розташованому в Харкові.

 

Учасники

У конференції візьмуть участь:

 • Провідні українські науковці, що досліджують проблеми, пов’язані з політичним фінансуванням, політичними партіями, виборами чи корупцією (приблизно 10 учасників)
 • Молоді українські дослідники, чиї дослідницькі інтереси стосуються перелічених вище сфер (приблизно 10 учасників)
 • Міжнародні експерти з питань політичного фінансування, зокрема представники дослідницького комітету з питань політичного фінансування і політичної корупції (RC20) Міжнародної асоціації політичних наук (приблизно 3-5 учасників)
 • Практики, зацікавлені в дослідженні вказаних питань з наукової точки зору (представники ЦВК і НУО) (приблизно 3-5 учасників)
 • Експерт Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ, відповідальний за питання фінансування виборчих кампаній.

 

Запрошення до подачі наукових робіт

В рамках підготовки до цього заходу ОБСЄ/БДІПЛ запрошує науковців із України подавати тези наукових робіт із відповідних тем. Тези наукових робіт повинні містити таку інформацію:

 1. Ім’я автора (авторів)
 2. Запропонована назва наукової статті
 3. Головне питання дослідження, яке необхідно вирішити
 4. За наявності гіпотеза/гіпотези, що підлягають перевірці
 5. Методологія
 6. Джерела, які буде використано

Кінцевий термін подання тез – 14 жовтня 2019 року. Після розгляду тез наукових робіт відібрані автори отримають повідомлення про це не пізніше 18 жовтня 2019 року.

Будь ласка, надсилайте свої тези та аплікаційні форми за електронними адресами Jacopo.Leone@odihr.pl, mohman@ifes.org та j.bidenko@karazin.ua, вказуючи ваше прізвище, ім’я та «Конкурс наукових робіт із питань політичного фінансування в Україні» у темі листа.

 

Мова наукових робіт і конференції

Тези та наукові статті можуть бути надіслані англійською (бажано) чи українською мовою. Мовами конференції будуть англійська й українська.

 

Проживання

Всіх учасників конференції буде розміщено в двомісних номерах в готелі «Reikartz Kharkiv Hotel», що знаходиться у 25 хвилинах ходьби від Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 

Внески

Для участі в конференції не потрібно сплачувати жодних внесків. Проживання та харчування учасників забезпечать організатори. Організатори також відшкодують проїзд учасників.

 

Завантажити супровідні файли

 

Запрошення до подачі наукових робіт
Аплікаційна форма
Програма заходу
Accessibility